İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
ADIYAMAN
Adiyaman Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
 
RSS

Haberler

AFAD İL MÜDÜRLERİ TOPLANTISI ANKARA'DA YAPILDI. 05 Aralık 2017
foto
Toplantının açılış konuşmasını yapan Başbakan Yardımcısı Sn. Akdağ, AFAD'ın Türkiye'nin yüz akı olduğunu söyledi. Kurulduğu günden bu yana birçok afette ve acil durumda görevini yerine getiren AFAD'ın çatı kuruluş olduğuna işaret eden Akdağ, yurt içi ve yurt dışındaki birçok afette de yardıma koşulduğunu ifade etti.
[Devamı]
13 Ekim Uluslararası Afetlerin Azaltılması Günü Duyurusu 12 Ekim 2017
foto
13 Ekim Uluslararası Afetlerin Azaltılması Günü Münasebetiyle KAMUOYUNA Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nun kararı ile 2009 dan bu yana her yılın 13 Ekim günü “Uluslararası Afetlerin Azaltılması Günü” olarak tayin edilmiştir.
[Devamı]
Arakan Kan Ağlıyor Türkiye Yardım Elini Uzatıyor 22 Eylül 2017
foto
Yüzlerce yıldır baskı altında yaşam mücadelesi veren, 2012 yılında başlayan saldırılar sonrası yerlerinden edilmeye çalışılan Arakanlı Müslümanlar yine büyük acılar yaşıyor. Şiddetini artıran saldırılarda binlercesi hayatını kaybeden, onbinlercesi göç yoluna düşen Arakanlı Müslümanlara 2012 yılından bu yana insani yardımda bulunan AFAD, Türk Kızılayı ve Diyanet Vakfı, bölgeden yükselen yardım çığlığına sesiz kalmayarak yeniden harekete geçti. Çocuk, kadın, genç, yaşlı… Her yaştan ve guruptan yüzbinlerce Arakanlı Müslümanın yarasına merhem olmak isteyen siz hayırseverlerin bağışlarını gerek ülkeleri Myanmar’da göçmen durumuna düşen, gerekse zorunlu olarak göç ettikleri ülkelerde Arakanlılara ulaştırmak için insani yardım operasyonu başlatan AFAD, Türk Kızılayı ve Diyanet Vakfı, bu çığlığa s...
[Devamı]
BAŞBAKAN YARDIMCISI VEYSİ KAYNAK DEPREMİN YAŞANDIĞI SAMSAT İLÇESİNDE.. 13 Mart 2017
foto
Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, geçtiğimiz Perşembe günü Samsat ilçesinde meydana gelen 5.5. şiddetindeki depremin ardından çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Adıyaman’a geldi. İlk olarak Adıyaman Valiliğini ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Valilik ziyaretinin ardından Vali Abdullah Erin, TBMM Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, AFAD Başkanı Mehmet Halis Bilden ve diğer yetkililerle birlikte Samsat ilçesine giderek, Samsat Kaymakamlığı bahçesinde oluşturulan Mobil Koordinasyon merkezinde yürütülen çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi aldı. Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, “5.5 büyüklüğünde depremde Atatürk Barajının depremden zarar görmediğinin altını çizerek, ilçede öncel...
[Devamı]
ADIYAMAN SAMSAT İLÇESİNDE 5.5 BYÜKLÜĞÜNDE DEPREM MEYDANA GELDİ 02 Mart 2017
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesinin verilerine göre, Adıyaman İlimizin Samsat İlçesi'nde 02.03.2017 saat 14.07'de 5.5 büyüklüğünde deprem meydana gelmiştir. Adıyaman AFAD Müdürlüğü ekiplerimiz mahsur durumdaki vatandaşlarımızı arama ve kurtarma çalışmalarını derhal başlattı. İlk dakikadan itibaren sayın Valimiz Abdullah Erin Başkanlığında toplanan Afet Yönetim Merkezi çalışmaları tek noktadan koordine edilerek bilgi akışı sağlanmıştır. Özellikle Samsata bağlı Taşkuyu, Akdamar, Çiçek, Ovacık ve Kahta İlçesi Çataltepe, Ovacık, Mülk ve Belenli Köyü Tabaklı Mezrasında bazı evlerde hasar meydana gelmiştir. Samsat Devlet Hastanesi kayıtlarına göre 22 kişinin yaralı olduğu bilgisi alınmıştır ayrıca il merkezine bağlı bazı camiler ve Kahta İlçesine Bağlı Köseler ...
[Devamı]
ADIYAMAN ÇADIRKENT KOROSU 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN SÖYLEDİ. 05 Ekim 2016
foto
Adıyaman Çadırkent Korosu; 2 Ekim 2016 Pazar günü İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, Yavuz Bingöl Sanat Merkezi’nin koordinasyonuyla İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen “ 15 Temmuz Kahramanlarının Türkülerini Söylüyoruz” etkinliğine katıldılar. Daha önce 23-24 Mayıs tarihinde Birleşmiş Milletler ’in ilk kez düzenlediği ve Türkiye’nin ev sahipliği yaptığı Dünya İnsani Zirvesi’nde de konser veren Adıyaman Çadırkent Korosu, TRT’de yayınlanan programda seyircilerden alkış alarak, performanslarıyla göz doldurdular. Etkinlik, darbe girişiminin yaşandığı gece halkın direnişini gösteren görüntülerin yer aldığı sinevizyon gösterimiyle başlayarak, Cumhurbaşkanlığı sözcüsü Sn.İbrahim Kalın ve sanatçı Sn.Yavuz Bingöl’ün seslendirdiği türküyle devam etti. TRT’de canlı yayınlanan programda; B...
[Devamı]
17 Ağustos 1999 Depremi'nin 17. yılı 17 Ağustos 2016
foto
Bugün 17 Ağustos 2016.Merkez üssü Kocaeli’nin Gölcük İlçesi olan 17 Ağustos 1999’da saat 03.02’de meydana gelen ve yaklaşık 45 saniye süren 7.4 büyüklüğündeki depremin üzerinden 17 yıl geçti. Kocaeli, Gölcük, Düzce, Sakarya, İstanbul ve Yalova’da büyük can ve mal kaybı ile yıkıma neden olan depremde resmi verilere göre 17 bin 480 kişi hayatını kaybederken on binlerce kişi yaralandı. Marmara Depremi’nden en çok etkilenen Kocaeli’nde 9 bin 477 kişi yaşamını yitirdi, 9 bin 881 kişi yaralandı.
[Devamı]
AFAD, TABB ile Türkiye’nin Afet Hafızasını Gelecek Nesillere Taşıyor 08 Ağustos 2016
foto
Afetler ile ilgili elde edilen bilimsel deneyim ve sonuçların kaybolmadan güvenilir, dijital bir platformda korunmasını ve her an ulaşılabilir olmasını sağlayan Türkiye Afet Bilgi Bankası Projesi’nde (TABB) bugüne kadar 111.818 doküman ve 15.000 afet verisi yüklendi.
[Devamı]
AFAD Başkan Vekili Bilden Demokrasi Nöbetinde 03 Ağustos 2016
foto
AFAD, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde 18 gündür devam eden demokrasi nöbetlerinde halkımıza iaşe yardımında bulunmaya devam ediyor. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkan Vekili Mehmet Halis Bilden, Demokrasi Nöbetleri'nin 18. gününde, halkımıza destek olan AFAD ekibine eşlik etti.
[Devamı]
Muhabirler, Afetlerde Görev Yapabilmek İçin AFAD’dan Eğitim Alıyor 06 Haziran 2016
foto
MUHABİRLER, AFETLERDE GÖREV YAPABİLMEK İÇİN AFAD’DAN EĞİTİM ALIYOR Savaş ve doğal afet alanlarında canları pahasına görev yapan medya mensupları, Anadolu Ajansı (AA) ile AFAD’ın işbirliğinde düzenlenen ‘Savaş Muhabirliği Sertifika Programı’na katıldı. Muhabirler, afet bölgelerinde hayatta kalmak ve güvenli çalışabilmek için AFAD eğitmenlerinden hem pratik hem teorik eğitimler aldı. Türkiye’de tek, dünyada ise sayılı birkaç kurum tarafından düzenlenebilen programın 6. dönem eğitimine, Suriyeli gazeteci Ahmed Ganam da katıldı.
[Devamı]