İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Adiyaman Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
 

AFAD’ ADIYAMAN'DAN VALİ KALKANCI’YA “SİVİL SAVUNMA GÜNÜ” ZİYARETİ 28 Şubat 2018

Afetlere hazırlık çalışmalarında farkındalık yaratılması ve toplumda afet kültürü oluşturulması amacıyla ülkemizde her yıl AFAD koordinasyonunda kutlanan “Sivil Savunma Günü” bu yılda çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.
 
İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Ertuğrul Altuğ ve AFAD çalışanları “28 Şubat Sivil Savunma Günü” ve “ 1-7 Mart Deprem Haftası” dolayısıyla Vali Nurullah Naci Kalkancı’yı makamında ziyaret etti.
 
Gerçekleşen ziyarette AFAD çalışanları, Vali Nurullah Naci Kalkancı’ya bir buket çiçek takdim edip, hafta boyunca Adıyaman’da düzenlenecek etkinlikler hakkında bilgi verdi. 
 
Hafta boyunca düzenlenen program çerçevesinde İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü okullarda doğal afetlerde alınması gereken tedbirlerin teorik ve pratik uygulamaları gibi temel afet bilinci eğitimi vererek, çeşitli tatbikatlar gerçekleştirecek.  
 
AFAD Personelinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dilen getiren Vali Nurullah Naci Kalkancı, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü personeline çalışmalarında başarılar dileyerek, meydana gelebilecek doğal afetlerde sivil savunmanın önemine değindi.
 Tüm halkımızı ve öğrencilerimizi Demokrasi Parkı'nda kurulan AFAD çadırlarındaki etkinliklere katılmaya davet ediyoruz.
 
sivil savunma gunu 1sivil savunma gunu 2