İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Adiyaman Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
 

EKİPLERİMİZ BESNİ'DE ÇÖKEN EVİN İÇİNDE MAHSUR KALAN HAYVANLARI KURTARDI 27 Şubat 2018

Besni'ye bağlı Kızılhisar köyünde dün akşam saatlerinde toprak evin damının çökmesi sonucu 1 kişi yaralanırken, çok sayıda küçükbaş hayvan enkaz altında kaldı. Enkaz altında kalan küçükbaş hayvanlar AFAD ve Besni İlçe Jandarma Komutanlığı personelinin özverili ve başarılı çalışmaları sonrası kurtarıldı.

Edinilen bilgiye göre, Besni'ye bağlı Kızılhisar Köyünde Turan Kaya'ya ait toprak evde çökme meydana geldi. Evin çöktüğü esnada evde olan Turan Kaya, eşi Hatice Kaya ve çocukları Soner ile İsmet Kaya kısa süreli şok geçirdi. Olay yerine gelen Adıyaman AFAD Müdürlüğü ve Besni İlçe Jandarma Komutanlığı personeli olaya anında müdahale etti.

Olayın dün akşam 9 sıralarında yaşandığını söyleyen kiracı Turan Kaya; "Akşam saatlerinde ailemle birlikte televizyon seyrediyordum. Ev eski olduğu için oturduğumuz oda birden çöktü. Allah'a çok şükür çocuklarıma ve eşime bir şey olmadı. Ben ise ufak sıyrıklarla atlattım. Olaya anında müdahale eden Adıyaman AFAD Müdürü Osman Ertuğrul Altuğ ile ekibine, UMKE ekiplerine, olayı duyarak buraya gelen ve sorunlarımızla birebir ilgilenen Besni Kaymakamı Ahmet Gencer'e, ekipler ile birlikte çalışarak küçükbaş hayvanları kurtarmaya çalışan Besni İlçe Jandarma Komutanlığı personeline çok teşekkür ederim" dedi.

DSC 0006 120180226 105214WhatsApp Image 2018 02 26 at 14.13.49